banner1

Starożytna modlitwa za wstawiennictwem św. Józefa

jozef modlitwaOdmawiaj tę modlitwę do św. Józefa rano, przez dziewięć kolejnych dni, w takiej intencji, w jakiej chcesz.

Choć ani jedno słowo św. Józefa nie zostało zapisane w Piśmie Świętym, to jego milczący przykład posłuszeństwa, wierności i troskliwej opieki nad Jezusem i Maryją sprawiły, że stał się jednym z ukochanych świętych wielu katolików.

Nabożeństwo do św. Józefa zaczęło się rozwijać w trzecim lub czwartym wieku, jednak w modlitewniku „Pieta” można znaleźć modlitwę do Opiekuna Jezusa, której powstanie tradycja datuje na… rok 50! Modlitewnik ten podaje:

WIECEJ
  824 odsłon

Modlitwa do Ducha Świętego, którą Jan Paweł II odmawiał do końca życia

jp2Krótka modlitwa o siedem darów Ducha Świętego, której przyszły papież nauczył się od swojego taty. Warto, żebyśmy i my zaczęli odmawiać tę modlitwę i żebyśmy nauczyli jej swoje dzieci.

Duch Święty i jego dary
Nikt nie jest w stanie objawić Jezusa Chrystusa i jego przesłania bez udziału Ducha Świętego. O tej roli Ducha Świętego, niezastąpionej dla Kościoła i dla świata, mówi encyklika „Dominum et vivificantem” Jana Pawła II.

WIECEJ
  814 odsłon

Jezu, Ty się tym zajmij! Akt oddania Jezusowi napisany przez ks. Dolindo

dolindo modlitwaTa przepiękna modlitwa została zapisana przez sługę Bożego ks. Dolindo Ruotolo w liście z dnia 6 października 1940 roku.

Jezus do duszy:

„Z jakiego powodu wzburzony ulegasz zamętowi? Oddaj Mi swoje sprawy, a wszystko się uspokoi. Zaprawdę powiadam wam, każdy akt prawdziwego, ślepego, pełnego oddania się Mi przyniesie owoc, jakiego pragniecie i rozwiąże najbardziej napięte sytuacje.

Całkowicie zdać się na Mnie nie oznacza walczyć, denerwować się i rozpaczać, a jednocześnie prosić Mnie niecierpliwie, bym to Ja po twojej myśli przemienił wzburzenie w modlitwę. Całkowicie zdać się na Mnie znaczy zamknąć ze spokojem oczy duszy, odsunąć niespokojne myśli i zamęt, oddać się Mi, tak bym tylko Ja działał i powtarzać: «Ty się tym zajmij».

WIECEJ
  492 odsłon

„Litania”, czyli utwór ze słowami ks. Pawlukiewicza, który spodobał się… samemu ks. Pawlukiewiczowi

Premierę właśnie miał oficjalny teledysk do piosenki „Litania” Krzysztofa Antkowiaka ze słowami ks. Piotra Pawlukiewicza. To hołd dla jednego z najpopularniejszych kaznodziei w Polsce.

– Zawsze mówię, że Pan Bóg pisze nam scenariusze, których nie wymyśliliby najlepsi scenarzyści. Grałem kiedyś koncert w Kaliszu. Podeszło do mnie małżeństwo, któremu ks. Piotr pomógł w czasie kryzysu. W ramach wdzięczności chcieli, żebym napisał muzykę do tekstu „Litanii” autorstwa ks. Pawlukiewicza. Tekst mnie zaciekawił. Podjąłem wyzwanie i skomponowałem muzykę – powiedział Krzysztof Antkowiak o tym utworze. – Utwór spodobał się księdzu. Stał się początkiem naszej znajomości. W każdym spotkaniu z drugim człowiekiem jest palec Boży, żadne nie jest – moim zdaniem – przypadkowe – dodał.

Utwór „Litania” pochodzi z płyty „Zostanie mi muzyka…”, która jest hołdem złożonym zmarłemu w marcu 2020 r. kaznodziei ks. Piotrowi Pawlukiewiczowi. Do większości utworów na płycie teksty napisał ks. Pawlukiewicz.

WIECEJ
  1279 odsłon

Jezu, Ty się tym zajmij – piosenka inspirowana słowami o. Dolindo

Akt zawierzenia nazywany modlitwą „Jezu, Ty się tym zajmij”, został podyktowany włoskiemu o. Dolindo Ruotolo w czasie prywatnego objawienia. O modlitwie jest coraz głośniej za sprawą świadectw ludzi, którzy dzięki niej uprosili wiele łask.

Posłuchajcie pięknej piosenki inspirowanej słowami aktu zawierzenia „Jezu, Ty się tym zajmij”.

WIECEJ
  3984 odsłon

Przesłanie św. Faustyny wciąż aktualne. Boże Miłosierdzie daje nadzieję światu

 Ludzie łaknęli i łakną Bożego Miłosierdzia, bo to daje nadzieję – mówią bohaterowie krótkiego dokumentu, który opowiada, jak orędzie o Bożym Miłosierdziu, które Bóg przekazał św. Faustynie, podnosiło ludzi przez kolejne dziesięciolecia. Polecamy serdecznie!

WIECEJ
  785 odsłon

Czy przepowiednia o trzech dniach ciemności jest prawdziwa?

– Na cały świat zstąpią nieprzeniknione ciemności, które będą trwały trzy dni i trzy noce – przepowiadała rzekomo bł. Anna Maria Taigi. Prawdziwość popularnej wizji, która przypisywana jest również św. Ojcu Pio i św. Faustynie Kowalskiej, postanowił sprawdzić o. dr Wit Chlondowski.

„Jeśli chodzi o spisane objawienia – było to po prostu niemożliwe, ponieważ była niepiśmienna. Na cele procesu beatyfikacyjnego zebrano jednak zeznania świadków jej życia, które dostępne są obecnie w wydaniu książkowym. Z wydaniem tym zapoznał się o. Chlondowski, zadając jednocześnie pytanie postulatorowi procesu beatyfikacyjnego dotyczące kompletności tej publikacji i ewentualnego istnienia innych materiałów, zawierających wypowiedzi błogosławionej. O. Xawier Cardinero, trynitarz, stwierdził wyraźnie, że błogosławiona nie umiała pisać i wszystko co wiemy o niej, znamy ze świadectw naocznych świadków jej życia, spisanych w publikacji, którą przeanalizował o. Chlondowski. Objawienie na temat trzech dni ciemności nie występuje wśród tych świadectw, jest więc najprawdopodobniej fałszywe. W rzeczywistości przepowiednia ta, przypisywana Annie Taigi, pojawiła się dopiero około 20-30 lat po jej śmierci”

  

WIECEJ
  1208 odsłon

Kalendarz bloga

Poczekaj chwilę, ponieważ właśnie szykujemy kalendarz dla Ciebie