W twej duszy jest niebo - Ruotolo Dolindo

w twojej duszy jest nieboW czasach kryzysu błogosławiony ksiądz Dolindo Ruotolo to doskonały wzorzec do naśladowania. Poznaj bliżej jego życie, dorobek teologiczny i dowiedz się, jakie cuda wyprosił modlitwą za życia i wstawiennictwem po śmierci.

Tego neapolitańskiego księdza Kościół katolicki ogłosił Sługą Bożym. Całe swe życie związał z Neapolem. Tam przyszedł na świat w roku 1882, tam też pożegnał się z tym światem. Dolindo Ruotolo cieszył się ogromnym szacunkiem samego świętego Ojca Pio, a przecież wielokrotnie bywał podejrzewany o herezję, stawał przed Świętym Oficjum, był poddawany badaniom psychiatrycznym i zawieszany w obowiązkach. Pozostawił po sobie ogromny dorobek literacki w postaci komentarzy biblijnych, listów, zapisków autobiograficznych. Całym swym życiem, mimo licznych przeszkód, głosił chwałę Chrystusa i był duchowym autorytetem. Teraz mamy okazję poznać bliżej jego drogę i działalność.

Oto książka, która przedstawia świadectwo duchowej córki księdza Dolindo Ruotolo oraz głoszone przez niego katechezy. Dopiero teraz możemy zapoznać się z tym, co na temat działalności i życiu księdza Dolindo miała do powiedzenia jedna z najbliższych mu osób. Enzina Cervo jest uznawana za jego duchową córkę, lecz jej świadectwo do niedawna jeszcze było zamknięte w archiwach rodzinnych oraz aktach postulatora procesu beatyfikacyjnego. Tymczasem wszystko to daje nam tyle samo odpowiedzi, co powoduje pojawienie się nowych pytań. Pytań o rzeczy zdawałoby się najprostsze: jak żył, jak się modlił, jakie cuda działy się za jego wstawiennictwem? Ten błogosławiony Kościoła katolickiego wygłaszał w Neapolu nawet do ośmiu kazań dziennie. Co mówił podczas nich? Odpowiedzi na te i inne pytania znajdziesz na kartach tej właśnie książki.

Świadectwo wiary i życia księdza Dolindo prezentuje nam w swej znakomitej książce Ks. prof. Robert Skrzypczak. Autor jest wykładowcą teologii dogmatycznej na Papieskim Wydziale Teologicznym i w seminarium duchownym w Warszawie. Jego teksty regularnie ukazują się na łamach "Gościa Niedzielnego".

Czytaj dalej
  65 odsłon

Jezu, Ty się tym zajmij - Joanna Bątkiewicz-Brożek

jezu ty sie tym zajmij“Jezu, Ty się tym zajmij” to pierwsza biografia autora potężnej modlitwy, czyli nieżyjącego już ojca Dolindo Ruotolo, który zmienił życie i odnowił wiarę wielu osób na całym świecie!

O osobach, które zmieniły życie i wiarę tysięcy osób na całym świecie nie sposób zapomnieć. Jedną z takich postaci był oczywiście ojciec Dolindo Ruotolo, autor znanej modlitwy “Jezu, Ty się tym zajmij”. Dziś możemy sięgnąć po jego pierwszą biografię, którą napisała Joanna Bątkiewicz-Brożek, czyli “Jezu, Ty się tym zajmij”.

Duchowny urodził się w 1882 roku, a zmarł w 1970 roku. Był włoskim księdzem oraz tercjarzem franciszkańskim, ogłoszonym przez Kościół Katolickim Sługą Bożym. Mistyk, potrafił dokonać dziwnego i głębokiego wglądu w duszę człowieka. Napisał ponad 220 tysięcy obrazków z proroczym słowem skierowanym do konkretnej osoby! Był niezwykle ceniony przez ojca Pio i do końca pozostał wierny swojej wierze. Niestety, jego życie nie było wyłącznie pasmem szczęścia i powodzenia. Doświadczany z powodu oskarżeń, stawiany niejednokrotnie przed Świętym Oficjum, oskarżany o herezję. Dostał również wieloletni zakaz odprawiania Mszy Świętej i głoszenia homilii! Po takich doświadczeniach zapewne wiele osób zwątpiłoby w wiarę lub postanowiło poddać się, a nie walczyć. Jednak Dolindo Ruotolo z pewnością nie był taką postacią. Potrafił do końca walczyć o swoją wiarę i nie zwątpił w miłosierdzie Boże ani na chwile.

Czytaj dalej
  55 odsłon

Zapach Boga - kard. Konrad Krajewski

Krajewski Zapach BogaJeśli interesują cię książki, które przybliżają prawdy wiary, koniecznie przeczytaj “Zapach Boga” kard. Konrada Krajewskiego.


To niezwykłe świadectwo człowieka, który nauczył się żyć zgodnie z Ewangelią i stara się postępować tak, by jak najpełniej wykonywać obowiązki dobrego chrześcijanina.


Warto zapoznać się z tą pozycją, ponieważ wiele można z niej wynieść. Książka przekazuje wyznawane przez autora prawdy życiowe - a autor w tym przypadku to postać niezwykła i nietuzinkowa. Nazywa się go “biskupem ulic” i “kardynałem ubogich”. Jest wsparciem dla najuboższych, ponieważ wierzy, że człowiek został stworzony do tego, by pomagać cierpiącym bliźnim.
W swej książce kard. Konrad Krajewski pokazuje, czym dla niego jest chrześcijaństwo. Stara się przekazać czytelnikowi wyznawane przez siebie prawdy, a czyni to nie tylko poprzez wytłumaczenie swoich poglądów - dzieli się przykładami z własnego życia i swojego otoczenia. Przedstawia ludziom prawdę, którą widzi każdego dnia - prawdę o tym, że ludzi często spotyka nieuzasadnione cierpienie, a chrześcijanin powinien pomóc im je pokonać - niezależnie od tego, jak wygląda to w świetle prawa czy też jak będzie to postrzegane przez innych.

Czytaj dalej
  29 odsłon

Nocny Złodziej- Adam Szustak OP

nocny zlodziej„Nocny Złodziej” to książka dla tych, którzy przeżywając w swoim życiu ciemność, zaczynają dostrzegać małe światełko.
Światełko Złodzieja, który pragnie wtargnąć w ich życie i zabrać wszystko co złe, smutne, dobijające, wszystko co sprawia, że ciężko iść dalej. Każdy rozdział „Nocnego Złodzieja” dotyka innej przestrzeni wewnętrznej ciemności, jakiegoś obszaru serca, który pogrążył się w mroku. Nie chodzi tu o pogłębianie wiary czy zdobywanie nowej wiedzy o Bogu, lecz wpuszczenie Słowa w te najciemniejsze, wołające o ratunek głębie.


“To dzieło bardzo intymne, mocno wykraczające poza napisany tekst, wynikające z modlitwy i osobistych, głębokich spotkań z Bogiem. Tej książki nie da się przeczytać niczym powieści – od początku do końca, bez pauz i bez przerw na refleksję. Jednocześnie Nocny Złodziej ma w sobie coś z dobrego kryminału, ponieważ jest książką, która niesamowicie czytelnika wciąga, a raczej „przyciąga” swoim wewnętrznym urokiem i blaskiem” – pisze w recenzji Zuzanna Marek.


Książka + modlitwy o. Adama Szustaka
Książka powstała na podstawie rekolekcji internetowych, zrealizowanych przy współpracy z portalem Stacja7. Na końcu każdego rozdziału znalazły się modlitwy, które o. Adam Szustak dopisał po powrocie z pielgrzymki pokutnej do Grobu Pańskiego w Jerozolimie. Gdy zamazuje się droga, gdy nie widać celu, warto wypatrywać Nocnego Złodzieja, pamiętając, że tuż przed świtem jest najciemniej… wystarczy dotrwać do świtu.

  36 odsłon

Dość katolipy! O Jezusie celebrycie - ks. Jan Kaczkowski

dosc katolipy o jezusie celebrycie b iext52285044Jak to jest, że Kościół ma w swoich szeregach największych erudytów naszych czasów, dysponuje najlepszymi lokalizacjami w centrach największych miast, szczyci się prawie dwoma tysiącami lat historii i tradycji, a mimo to jest pociągający dla coraz mniejszej części społeczeństwa? Dlaczego tylu młodych ludzi odwraca się od Kościoła, nie widząc w nim ewangelicznej prawdy?

Ksiądz Jan Kaczkowski w bardzo osobistych słowach przekonuje, że najważniejsze, co musimy zrobić, to zacząć prawdziwie żyć tym, w co wierzymy. Nie odwalać na tym polu fuszerki, idąc po linii najmniejszego oporu, ale stać się prawdziwie autentyczni, profesjonalni i skuteczni. Nawiązuje do najczęstszych stereotypów i nie boi się mówić nawet gorzkiej prawdy.

Nie daj się przeciętności! Daj się zainspirować temu, który był inspiracją dla setek tysięcy Polaków, księdzu Janowi Kaczkowskiemu, oraz samemu Jezusowi, którego autor uważa za najskuteczniejszego celebrytę wszech czasów.
Poruszane zagadnienia to między innymi:

Czytaj dalej
  28 odsłon

Przebudzenie – Anthony de Mello

przebudzenieKsiążka stanowi zbiór nauk/kazań, które mają na celu otworzyć nam oczy na prawdziwy sens życia, które mają wyrwać z letargu i rozbudzić świadomość. Autor zmusza do refleksji, do pochylenia się nad drugim człowiekiem, w którym bez wątpienia odnajdziemy siebie. Czytając kolejne rozdziały mimowolnie zaczynamy analizować swoją postawę i myślę, że pod tym względem cel autora został osiągnięty. Czytelnik musi się zatrzymać, zastanowić.
Nie ma tu jasnych wytycznych, co jest dobre, a co złe. Nie ma instrukcji obsługi jak żyć. Nauki de Mello są ponad wszelkimi podziałami kulturowymi i religijnymi, dzięki czemu docierają do każdego czytelnika. Siła i zasięg przekazu jest piorunująca, przez co książka została w wielu kręgach zakazana. Jest tu przede wszystkim mądrość płynąca z prostoty przemyśleń. Jest wiele ciekawych, uderzających trafnością przypowieści, anegdot i symboliki, która silnie oddziałuje na wyobraźnię. Jest szczerość chwilami tak zaskakująca, że aż bolesna w odbiorze. I jest miłość, szacunek do drugiego człowieka.


Przebudzenie, de Mello, recenzja książki:
Trafny tytuł nawołuje do przebudzenia, do życia w pełnej świadomości. Jeżeli szukasz literatury poruszającej tematykę duchową i moralną - to książka dla ciebie. Polecam.

Czytaj dalej
  6 odsłon

Miłość Matki

milosc matkiPrzez całe życie wstydziłem się swojej matki. Nie miała jednego oka i uważałem, że przez to jest wstrętna. Byliśmy biedni. Ojca nie pamiętam, a matka… Nigdy nie dostała dobrej pracy, bo kto zatrudni na dobrą posadę kobietę bez oka? Matka starała się jak mogła, żebym miał ładne ubrania, więc nie różniłem się od moich kolegów z klasy, ale moja matka w porównaniu do matek innych dzieci – takich pięknych, wypielęgnowanych i wystrojonych – wyglądała jak nędzna brzydula. Robiłem co mogłem, żeby ukryć ją przed kolegami.

Jednak pewnego razu matka przyszła do szkoły, bo się stęskniła – też mi powód!!! Podeszła do mnie przy wszystkich!!! Nie wiem jakim cudem nie zapadłem się pod ziemię. Byłem wściekły, uciekłem i schowałem się w szatni. Następnego dnia, oczywiście, cała szkoła mówiła tylko o tym, jaką mam brzydka matkę. A może tylko tak mi się wydawało?

Czytaj dalej
  1995 odsłon

Donacje

Prosimy o rozważenie wsparcia naszych wysiłków.

Kwota

Kalendarz bloga

Poczekaj chwilę, ponieważ właśnie szykujemy kalendarz dla Ciebie