banner1

Czy księża płaczą?

000EA13KTP5I9NKW C324 F4Czy księża płaczą? Tak, płaczą.
I dlaczego ksiądz płacze?
- Księża płaczą z wielu powodów...
Czyż księża nie są ludźmi Boga? Dlaczego mieliby płakać?
- Tak, księża to ludzie Boga, to prawda, ale to nie superbohaterowie, ani nie kamienie.
Oni też są ludźmi.
Ale dlaczego ksiądz płacze?
- Księża też przeżywają samotność. Otaczają ich ludzie, ale są sami i bywa, że nikt ich nie rozumie.

WIECEJ
  1425 odsłon

Jestem tym, kim jestem

jestem kim jestemLudzie są na różnych etapach życia duchowego. Czasem, najzwyczajniej w świecie, nie chce się człowiekowi modlić i nie zawsze przyczyną musi być akurat lenistwo.  Konia z rzędem temu, kto nigdy tego nie przechodził. 😎 Jeśli więc teraz zmagasz się z taką posuchą, to może na dobranoc pomocne Ci będą słowa pewnego człowieka znużonego modlitwą:
Panie, właściwie powiedziałem, że nie chcę się modlić dziś wieczór.
Za bardzo się boję: wolę nie ryzykować, że usłyszę Twój głos.
Trzeba by się raz jeszcze postarać, ciągle się starać. A ja nie chcę dziś wieczór.
Nie dziś wieczór, naprawdę.
Ten długi szereg dni, kiedy nie dzieje się nic nowego i które mnie tak nużą... Te wszystkie dni, które mijają, a ja nie wiem, czy zrobiłem jakieś postępy, czy jestem choć trochę lepszy.
Jest ciemno, niedługo będzie nowy dzień. Kiedy się obudzę — jeśli uda mi się zasnąć — wiem, że będę taki sam. Ani lepszy, ani gorszy, stojący u progu takiego samego dnia, który trzeba przeżyć, takich samych okazji do czynienia dobra, których nie wykorzystam, jak zwykle.

WIECEJ
  1043 odsłon

Gdy stres puka do drzwi… Jak pozbyć się nieproszonego gościa?

stres„Kiedy wreszcie skończy się ta pandemia? Mam dość siedzenia w domu, noszenia maseczek… Jestem zła, smutna i zestresowana” – ostatnio napisała do mnie koleżanka na Messengerze. Jak możemy poradzić sobie w obecnej sytuacji ze stresem, który jeszcze bardziej daje nam się teraz we znaki?

Jezu, Ty się tym zajmij
Mieliśmy tyle planów, niektórzy z nas zamierzali po zimie „ruszyć” z miejsca, a niespodziewanie zatrzymała nas epidemia. Co więcej, wiele osób z dnia na dzień straciło swoje źródła utrzymania lub ich płace znacznie zmniejszyły się. Do tego dochodzą nowe problemy, inny plan dnia i niepokój o przyszłość – o maturę, studia, pracę, relacje. I jak tu nie stresować się, gdy wokół tyle niepewności? Oczywiście, że jesteśmy ludźmi i emocje są w naszej naturze. Jednak warto w takiej sytuacji przypomnieć sobie o słowach św. Augustyna: „Pracuj tak, jakby wszystko zależało od ciebie, ale ufaj tak, jakby wszystko zależało od Boga”. Jezu, Ty się tym zajmij…

WIECEJ
  774 odsłon

Spowiedź cię stresuje? Oto pomocnicza „lista grzechów”

spowiedzSakrament spowiedzi jest już wystarczająco trudny, by go sobie jeszcze bardziej komplikować!
Wyznanie własnych grzechów księdzu może być dużym wyzwaniem. To zupełnie zrozumiałe, że przy tej okazji odczuwasz swoisty lęk, szczególnie jeśli nie spowiadałeś się przez dłuższy czas.

Drobiazgowe szczegóły są zbędne
Warto wziąć pod uwagę, że źródłem naszego strachu może być tak naprawdę mylne przekonanie, iż księdzu należy opowiedzieć o każdym grzechu ze wszystkimi możliwymi szczegółami. A właśnie lepiej tego nie robić.

W większości przypadków wcale nie musimy podawać długich wyjaśnień. Jak sugeruje jeden z księży, grzechy powinniśmy ujmować w najprostszy możliwy sposób. Dodaje on, że niektórzy ludzie czują się wręcz w obowiązku podawania szczegółów dotyczących swoich konkretnych grzechów. Choć nie widzi w tym nic złego, zaznacza, iż nie to jest sednem spowiedzi.

WIECEJ
  1009 odsłon

Na kole - Dwie niezwykłe dziewczyny!

206488095 4306496969414822 2912420488347672778 n
Pragnę Wam przedstawić Alicje i Monikę, dwie dziewczyny, które podjęły start w ultramaratonie "   https://wisla1200.pl/ ".
Dziewczyny własnie jada na rowerze Tandem, ponieważ Alicja jest osobą niewidomą. Pasją Alicji zawsze był rower, po utracie wzroku nie poddała się i kupiła rower – tandem, znalazła bratnią duszę i wspólnie jeżdżą na rowerze. Alicja założyła fundacje i pomaga wsiąść na rower innym osobą niewidomym, jak również osobą z niepełnosprawnością. Kieruje do Was wielką prośbę o wpłatę na ich konto na www.siepomaga.pl/fundacja-nakole.
Dziewczyny chcą uzbierać pieniążki, aby zakupić kolejne rowery typu tandem, a także specjalistyczne rowery dla osób niepełnosprawnych.
Pomóżmy im w tym pięknym celu MY ROWERZYSCI!!!
Mozna je sledzic na   https://tracking.dotmaker.eu/live?id=3
WIECEJ
  762 odsłon

"Stacja Jezus"

201748159 111079324545520 3411093517957220339 nW imieniu organizatorów zapraszamy na wydarzenie pt."Stacja Jezus", które odbędzie  się  w dniach 9-11 lipca w Sławie w województwie lubuskim.

 W dniach 8-10.07.2021r. w Sławie będzie odbywał się festiwal kultury hip-hop „Rap stacja”. Jest to największe wydarzenie hip-hopowe w Polsce.
Zapragnęliśmy, aby pokazać również chrześcijański wymiar kultury hip hop. Chcemy, by był to czas spotkania kościoła "żywego", czyli takiego który jest poza murami świątyni. Będzie to czas modlitwy, wspaniałych warsztatów, różnych aktywności ewangelizacyjnych oraz koncertów. Całe wydarzenie zakończy się mszą świętą z modlitwą o uzdrowienie w dniu 11.07.2021r.
Dlatego chcemy zaprosić Ciebie, na to wydarzenie.

WIECEJ
  604 odsłon

„Najpotężniejsza kobieta świata”. Dlaczego Maryja nie jest taka sama jak inni święci?

zakochaj sie w maryiW wydaniu z grudnia 2015 r. „National Geographic” ogłosił Ją „najpotężniejszą kobietą świata”, a „Time” nazwał Ją najbardziej czczoną kobietą w historii.
Wielu chrześcijan przeżywa ostatnio wewnętrzną walkę w kwestii tego, jak dużo czy też jak mało czci należy okazywać Maryi. W jedną skrajność wpadają ci, którzy nadają swojej pobożności maryjnej kształt przypominający kult bogini, zaniedbując całkowicie Jej Syna.

Przeciwną zaś skrajność wybierają ci, którzy całkowicie odrzucają Maryję, postrzegając Ją tylko jako jedną z kilku postaci ze sceny Narodzenia. Jak odnaleźć się w tym „przeciąganiu liny”? I dlaczego Maryja pełni tak ważną rolę w naszej wierze?

Dylemat maryjny

We Włoszech, gdy zapytamy o nazwę jakiegoś mało znanego kościoła, to prawdopodobna odpowiedź będzie brzmiała: Santa Maria della Qualcosa, czyli „Matki Bożej Jakiejś”, co pokazuje, jak wiele tamtejszych kościołów nosi wezwanie Matki Bożej.

WIECEJ
  1097 odsłon

Kalendarz bloga

Poczekaj chwilę, ponieważ właśnie szykujemy kalendarz dla Ciebie