banner1

Na kole - Dwie niezwykłe dziewczyny!

206488095 4306496969414822 2912420488347672778 n
Pragnę Wam przedstawić Alicje i Monikę, dwie dziewczyny, które podjęły start w ultramaratonie "   https://wisla1200.pl/ ".
Dziewczyny własnie jada na rowerze Tandem, ponieważ Alicja jest osobą niewidomą. Pasją Alicji zawsze był rower, po utracie wzroku nie poddała się i kupiła rower – tandem, znalazła bratnią duszę i wspólnie jeżdżą na rowerze. Alicja założyła fundacje i pomaga wsiąść na rower innym osobą niewidomym, jak również osobą z niepełnosprawnością. Kieruje do Was wielką prośbę o wpłatę na ich konto na www.siepomaga.pl/fundacja-nakole.
Dziewczyny chcą uzbierać pieniążki, aby zakupić kolejne rowery typu tandem, a także specjalistyczne rowery dla osób niepełnosprawnych.
Pomóżmy im w tym pięknym celu MY ROWERZYSCI!!!
Mozna je sledzic na   https://tracking.dotmaker.eu/live?id=3

Jestem osobą, która kiedyś widziała dobrze i stopniowo zaczęłam tracić wzrok w wyniku choroby genetycznej Stargardta. Obecnie widzę tylko światło, czyli odróżniam ciemno i jasno. Od 10 lat jestem wolontariuszem w różnych organizacjach i pomagam innym. Trzy lata temu postanowiłam razem ze znajomymi założyć fundację, aby być wiarygodnym i jeszcze bardziej muc pomagać potrzebującym. Zajmujemy się głównie rehabilitacją, turystyką i sportem dla osób z różnymi niepełnosprawnościami i w różnym wieku. W roku 2019 otrzymałam nagrodę i tytuł Lider społeczny roku 2018. Ponad to zostałam przez środowisko osób z dysfunkcją wzroku wybrana na idola środowiska. Nasza fundacja naKole składa tandemy i organizuje wyjścia rekreacyjne oraz wyjazdy turystyczne. Do założenia fundacji skłonił mnie fakt, iż wiele osób podobnym do mnie siedzi zamkniętych w domach, a ja mogę być przykładem i pokazać im, że można żyć inaczej. Ponad to dużo satysfakcji daje mi fakt, że nie tylko mogę brać od kogoś „pomoc” ale również ją dawać.
W Wiśle startuje tak naprawdę dlatego, że Monika mi to zaproponowała i jest to jej cel i wyzwanie, a ja chcę jej w tym towarzyszyć. Ponad to jest to dla mnie wielka przygoda i wyzwanie, pokonanie własnych słabości i barier. Pokazanie światu, że jak się nie widzi to można robić dużo i że każdym człowiek ma pasję. Ponad to chciała bym promować działania naszej fundacji abyśmy mogli pomagać kolejnym osobom.
Jeśli uda nam się dzięki starcie w Wiśle zebrać jakieś pieniądze na konto fundacji to chcieli byśmy kupić przyczepki sportowe dla osób z wrodzoną łamliwością kości i złożyć jeszcze kilka specjalistycznych tandemów. Jesteśmy młodą organizacją i jeszcze wiele rzeczy nam braku do pomagania innym w pełni.
Alicja

https://www.siepomaga.pl/fundacja-nakole

Różaniec – modlitwa życia
"Stacja Jezus"

Kalendarz bloga

Poczekaj chwilę, ponieważ właśnie szykujemy kalendarz dla Ciebie