Regulamin

  • Posty: 23
  • Otrzymane podziękowania: 0

Administrator stworzył temat: Regulamin

"Panie, zachowaj mnie od zgubnego nawyku mniemania,
że muszę coś powiedzieć na każdy temat i przy każdej okazji. Amen."

św. Tomasz z Akwinu.

[/b]

REGULAMIN FORUM
[/b]


1. Forum ma na celu prezentowanie tradycyjnego nauczania Kościoła Katolickiego.
Celem Forum Tradycji jest niesienie pomocy w odnalezieniu pochodzącej od Boga prawdy wszystkim tym, którzy jej szukają.
Forum oraz o treści Regulaminu, zgodnej z Regulaminem sieci linuxpl.com obsługującej to Forum.

2 . Udział w rozmowach może brać każdy bez względu na wyznanie czy brak wyznania, narodowość czy obywatelstwo.
Użytkownicy bez względu na narodowość czy obywatelstwo zobowiązani są do przestrzegania prawa polskiego.


3 . Aby wziąć udział w dyskusji użytkownik musi się zarejestrować na forum. Użytkownik może mieć tylko jedno konto. Brak
zalogowania przez pół roku od założenia konta powoduje jego usunięcie z listy użytkowników.


4 . Językiem obowiązującym na Forum jest język polski. Teksty obcojęzyczne muszą być tłumaczone na j. polski. Apelujemy o
zwracanie uwagi na poprawność gramatyczną i ortograficzną w zamieszczanych wypowiedziach. Zabrania się używania wulgaryzmów.

5. W dyskusji nie wolno nikogo obrażać, pomawiać, obrzucać obelżywymi epitetami, poniżać niczyjej godności osobistej, z powodu jego poglądów czy wyznania (dotyczy to także oceny wyznań i poszczególnych kościołów), ani zmuszać do udzielania informacji o charakterze osobistym bądź prawnie chronionych.


6. Surowo zabrania się wszelkich form agitacji na rzecz wyznań niechrześcijańskich oraz satanizmu, ateizmu czy agnostycyzmu. Wymienieni są mile widzianymi gośćmi naszego forum, jeśli prezentują swoje wyznania, ich kulturę, zalety, stanowisko w stawianych problemach na Forum z punktu widzenia ich wyznania czy braku wyznania. Mogą też prezentować swoje problemy, prosić o radę czy pomoc.


7. Nakazuje się powściągliwość co do ocen dyskutantów (dyskusja ad personam) i koncentrację swojej uwagi na dyskutowanym problemie, a także w miarę możliwości uzasadnienie swojego stanowiska, a w razie posługiwania się cytatami, o podanie źródła informacji lub autora. Zabrania się zamieszczania artykułów czy grafiki z naruszeniem praw autorskich.


8. Zabrania się prowadzenia w tematach merytorycznych dyskusji o charakterze osobistym, sprowadzania tematów dyskusyjnych do wywiadów natury osobistej – takie rozmowy możemy prowadzić tylko na priv. Wyjątkiem od tej reguły są działy "Chatki użytkowników" i "Mała Poradnia" oczywiście z zachowaniem wymogów ustawy o ochronie danych osobowych.


9. Zabrania się na Forum zamieszczania reklam (spamu) poza działem Reklamy użytkowników oraz propagowania treści sprzecznych z prawem polskim i międzynarodowym, a więc zawierających:

- treści rasistowskie, faszystowskie, propagujące przemoc, wzywające do nienawiści na tle religijnym, rasowym, wyznaniowym,

- treści pornograficzne, erotyczne i uznane powszechnie za naganne moralnie.

- zamieszczanie serwisów warezowych (nielegalne rozpowszechnianie plików

- chronionych prawem autorskim), związanych z hackingiem i crackingiem (metody łamania zabezpieczeń komputerowych), a także odnośników (linków) do stron zawierających takie informacje.

Treści takie będą usuwane bez uprzedzenia użytkownika.


10 . Zabrania się wykorzystywania wypowiedzi użytkowników wduchuswietym.com celem zniesławiania ich bądź naszego Forum. Surowo zakazany jest także trolling (troll - użytkownik forum, który w ogóle nie bierze udziału w dyskusji, a jego obecność sprowadza się jedynie do obrażania użytkowników). Będą oni banowani.


11. Obowiązuje pisanie z szacunkiem o osobach duchownych - nie po nazwisku, lekceważąco, czy bez napisania kto to jest, np. ks. bp. abp, etc... Myślę, że stwierdzenie czy dane określenie zawiera szacunek, czy nie, nie jest problemem.


12 . Uprasza się użytkowników przed założeniem nowego wątku dyskusji o:

- sprawdzenie, czy taki wątek już nie istnieje i czy problematyka nowego wątku jest zgodna z tematem, w którym wątek jest zakładany.

- Apelujemy o wypowiedzi zgodne z problematyką wątku.

- We wszystkich dyskusjach prosimy o pełne wypowiedzi, unikanie postów składających się z jednego zdania czy słowa. Poza działami: Pokoik zapoznawczy, Chatki użytkowników, Humor, freestylechat i Prośba o modlitwę, posty zawierające tylko emotikonki lub jeden znak, będą usuwane.13. Administratorzy i moderatorzy realizując postanowienia niniejszego Regulaminu mogą:

- usuwać lub cenzurować posty użytkowników,

- usuwać, dzielić lub zamykać wątki dyskusyjne. Dyskusje nie na temat (OT) mogą być wydzielane i umieszczane w specjalnym temacie KOSZ. Mogą one wrócić na forum, gdy jest zainteresowanie tą problematyką, bądź istnieje wątek zajmujący się tą problematyką,

- stosować napomnienia użytkowników,

- zażądać zmiany nicku lub awatara od użytkownika,

- stosować kary regulaminowe jak:


ostrzeżenia od 1-3, przy czym trzecie ostrzeżenie blokuje możliwość pisania na Forum, dopuszcza jednak korespondencję na priv i pisanie w ShoutBoxie. Ostrzeżenie może być cofnięte decyzją Zespołu Administracyjnego po upływie co najmniej 30 dni, jeśli użytkownik zmienił swoją postawę i przestrzega Regulamin, a szczególnie gdy realizuje główne Założenia Forum, bądź w jakiś sposób pomaga osobom odpowiedzialnym za Forum. W indywidualnych przypadkach o innych warunkach cofania ostrzeżeń może zadecydować Zespół Administracyjny.

okresowe, bądź stałe blokowanie dostępu do poszczególnych działów dyskusyjnych

okresowa blokada konta (dezaktywacja konta)

stała blokada konta (ban) – kara ta nie podlega abolicji

* usunięcie konta

#2

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Czas generowania strony: 0.187 s.